02 PM | 22 Sty

Wakacje w siodle dla całej rodziny

horse-934555_1920

horse-613428_1920Zastanawiasz się, jak spędzisz zbliżające się wakacje, tak by stały się niezapomnianym przeżyciem i aby nie były powieleniem ostatniego urlopu? Zastanów się więc nad wyjazdem w miejsce, gdzie znajduje się stadnina koni. Możesz zatrzymać się w gospodarstwie agroturystycznym lub pensjonacie, które często znajdują się w pobliżu stadnin. Jeśli spędzasz wakacje z rodziną i wyjeżdżasz z dziećmi, będzie to naprawdę wspaniała przygoda.

Kontakt ze zwierzęciem takim jak koń bardzo rozwija i wiele uczy. Nie trzeba ograniczać się do jazdy konnej, można też zaangażować się w opiekę nad koniem czy pomoc w stadninie – girl-644282_1920karmienie czy czesanie tych zwierząt jest bardzo przyjemne i może wywołać wiele radości, a dzieci dodatkowo mogą nauczyć się, jak obcować ze zwierzęciem, być dla niego delikatnym i troskliwym. Jest to dobra okazja do nauki jazdy konno. Sprzęt, strój i obuwie z reguły można wypożyczyć na miejscu, warto się jednak przedtem upewnić, czy istnieje taka możliwość.

Lekcje pod okiem instruktora szybko pozwolą ci dowiedzieć się, jak siadać w siodle, jaką utrzymać pozycję i jak kierować koniem, aby był posłuszny i nie stwarzał dla nas zagrożenia. Młodsze dzieci mogą jeździć na kucykach. Takie wakacje zapewnią całej rodzinie wiele wrażeń, a być może pozwolą na rozbudzenie pasji, jaką okaże się jeździectwo. Zaopatrz się tylko w odpowiednią dawkę optymizmu i troski dla zwierząt, a być może koń szybko stanie się twoim przyjacielem, do którego w wolnej chwili będzie zaglądał z marchewką lub jabłkiem.