02 PM | 22 Sty

Zakupy za granicą

shop-791582_1920

bag-15841_1920Kiedy wyjeżdżasz do innego kraju, oprócz zwiedzania masz w perspektywie także zakupy, które bardzo kuszą. Dzieje się tak ze względu a często niższe ceny i obecność innych marek, niedostępnych w Polsce. Kiedy już udasz się na zakupowe szaleństwo, pamiętaj o kilku wskazówkach, by nie zakończyło się to klęską. Jeśli decydujesz się na zakup ubrań, zapoznaj się przedtem z tabelą rozmiarów, która może różnić się od polskiej.

myeongdong-326137_1920Nie daj się tez oszukać – sprzedawcy często proponują turystom towary w wyższej cenie, próbując wykorzystać ich nieznajomość standardowych cen, obowiązujących w danym miejscu. Miej tez na uwadze drogę powrotną -będzie ona o wiele trudniejsza, jeśli będziesz miał ze sobą dodatkowy ogromny bagaż zakupów. I chociaż wiele pięknych rzeczy tak bardzo potrafi kusić, może warto zastanowić się, czy na pewno nie dasz rady kupić tego samego przedmiotu w sklepie internetowym. W tym przypadku dostawa do domu okaże się bezcenna.

spices-541974_1920Najważniejsza uwaga – pamiętaj o walucie! Nie wszędzie będziesz mógł zapłacić w euro, wielu lokalnych sprzedawców obsługuje tylko lokalną walutę, dlatego warto zabezpieczyć się wcześniej i udać się do kantoru. Nawet jeśli łatwo tracisz głowę podczas zakupów i bierzesz wszystko, co wpadnie ci w oczy (i w ręce), nie daj się ponieść i zachowaj rozsądek. Czasem jedna rzecz może okazać się lepszym zakupem niż cała torba drobiazgów i ubrań, których po powrocie nie założysz. Wyjazdy są też dobrą okazją do zakupu herbat czy przypraw, nie ograniczaj się więc do sklepów odzieżowych.